İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

AKÇAY

AKÇAY

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı olan Akçay beldesi Güre Kaplıcaları ve Ören beldelerine komşudur.Akçay'ın yeraltı suları açısından öyle bir zenginliği vardır ki ki denizin içinden bile tatlı su çıktığını görürsünüz...Akçay Körfez'in incisidir ve diğer beldelere göre daha aktif bir tatil merkezidir.

(Akcay Edremit Balikesir district town of the towns of Gure and Oren neighbors. There is an abundance of groundwater in terms of Akçay so that you'll see that come out in the sea, even fresh water pearl and other Gulf ... Akcay in municipalities with a more active vacation center.)

Bugün Akçay Kuzey Ege´nin en önemli tatil yörelerinden birisi olarak hizmet etmektedir. Akçay´ın yerleşik nüfusu 20 bin dolayında olup turizm sezonunda 100-150 bine ulaşmaktadır. Türkiye'nin ilk turizm beldelerinden biridir. İstanbul'a yakın olmasından dolayı İstanbulluların ve devlet memurların ilgisini çekmiş ve 1980'lerden sonra gelişimine başlamıştır. 1990'lı yıllarda altın çağını yaşayan Akçay, su beldesi olarak da bilinir.

 

AKÇAY OTELLERİ


Akçay Tarihi
Balıkesir'in güzel bir ilçesi olan Akçay, temiz deniz suyuyla,plajlarıyla, yeşil zeytinliklerle sarılmış güzel kıyılarıyla, Ege'nin incisi olarak anılan bir tatil yöresidir.

MÖ. 1200 – 1800 tarihlerinde Antik dönemi Akçay’ın bulunduğu bölgenin tarihinin başlangıcının habercisidir, sonraları korsan saldırıları nedeniyle terk edildiği belirlenmiştir.
M.ö. 9. yüzyılda yaşayan Homeros'un şiirlerinde de Akçay’ın adının Stoeis olarak geçmesi yine Akçay’ın bir yerleşim yeri olduğunu kanıtlamaktadır. Akçay’ın bulunduğu yöredeki bu şehirler milattan önceki dönemde de çok büyük önem taşıyordu. Çevresinde hemen hemen aynı dönemlerde kurulmuş Assos, Thebe, Antandros, Adremyttion, Bergama gibi şehirleri birbirine bağlayan yolun üzerinde olup daha önemlisi Avrupa’yı Efes’e bağlayan Haç yolu üzerinde bulunuyordu.


Akçay Turizmi

Akçay, Ege turizmi açısından büyük öneme sahip bir beldedir.
Türkiye'nin ilk turizm beldelerinden biridir Akçay ve doğal güzellikleri, denizi, temiz havası, bitmeyen su kaynakları ile bambaşka bir tatil beldesidir.

Geceleri ışıldayan yakamozlar, eğlence mekanlarından gelen müzik, rengarenk sokaklar ve pırıl pırıl denizi, ışıldayan plajı, birbirinden güzel, samimi otelleri ile Ege Turizminin en çekici yerlerinden biridir.Akçay'ın en büyük özelliklerinden biri de içme sularının bol oluşudur, artezyen kaynaklarının suyu da gönül rahatlığıyla kullanılabilir.


Akçay Çevresi

Pınarbaşı; Güre Beldesi sınırları içinde bulunan ve Akçay´a 6 km mesafede olan bir piknik alanıdır.

Şahinderesi; Kazdağları'nın Altınoluk bölgesi eteğinde bulunan bir kanyondur. Akçay manzarasını tepeden izleyebilir ve temiz kaynak suları olan bol ağaçlı bu piknik yerinde gönlünüzce vakit geçirebilirsiniz.

 
Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Altınoluk, Çağlayan, Mıhlı Çayı, Sütüven Şelalesi, Hasan Boğuldu, Küçükkuyu ve diğer Akçay yakınındaki yerler hakkında bilgi almak için..

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman kiralık daire

Eryaman Satılık Daire

Eryaman'da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman'da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Eryaman satılık

Ankara Eryaman'da satılık daire
Eryaman emlak