İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Konut Kredisi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir

Konut Kredisinin Detayları

Konut Kredisi almak isteyen ya da alan birçok kişi bulunmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde artan konut fiyatları nedeni ile ev sahibi olmak isteyen kişiler konut kredisi yani; ev kredisi almak için çeşitli devlet bankalarına ya da özel bankalara başvurmaktadırlar. Ardından da kredi talepleri onaylanırsa kendilerine nakit para sunulmakta ve sunulan bu parayı taksitlendirme şeklinde faiz de ekleyerek ödemeleri istenmektedir.

Ev Kredisi Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Ev kredisi almak isteyen kişiler öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmalıdır ve daha önce aldığı herhangi bir ihtiyaç kredisi, araba kredisi vb. kredisini ödemiş olması gerekmektedir. Başvurmuş olduğu dışında bankalara herhangi bir kredi, Kredi Kartı borcu bulunmamalıdır. Sicili bankalar ya da devlet daireleri tarafından lekelenmemiş kişiler olmalıdır.

Konut kredisi almak için sigortalı bir işte çalışıyor olmalı ya da emekli maaşı gibi her ay aldığınız bir maaşınızı konut kredisi çekmek istediğiniz bankaya teminat olarak göstermeli ve de ev kredisi almak istediğiniz bankanın güvencini kazanmalısınız. Tüm bu istenenler ile ilgili evraklara bankaya teslim ettikten sonra kredi onayı beklemelisiniz.

Ev Kredisi Aşamaları Nelerdir?

Ev kredisi başvurunuz onaylanırsa o bankanın eksperi almak istediğiniz eve gelir ve evin katına, özelliklerine, büyüklüğüne ve de konumuna bakarak bir fiyat belirler. Belirlediği fiyatı bankaya rapor eder ve evin görüntülerini çeker. Ardından eksperin belirlediği para size kredi olarak nakit verilir. Siz de 1 ay sonra aldığınız paranın faizi ile birlikte ödenmesini sağlarsınız.

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman kiralık daire

Eryaman Satılık Daire

Eryaman'da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman'da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Eryaman satılık

Ankara Eryaman'da satılık daire
Eryaman emlak