İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Yenimahalle’de Kentsel Dönüşüm Hızla Devam EdiyorYenimahalle Belediyesi tarafından Macunköy ve Şentepe semtlerinde yürütülen kentsel dönüşüm projeleriyle yaklaşık 5 bin yeni konut inşa edildi.

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentsel dönüşüm projeleriyle ilçedeki gecekonduları tek tek ortadan kaldırmaya çalıştıklarını belirtti.

 

Bu doğrultuda, gecekonduların yoğun olduğu Macunköy, Mehmet Akif Ersoy ve Şentepe Pamuklar Mahallesi'nde birkaç yıldır yoğun şekilde kentsel dönüşüm çalışmaları yürüttüklerini anlatan Yaşar, "İlçede çarpık kentleşmenin kökünü kazıma sözü verdik. Bu doğrultuda yıkılan gecekonduların yerine şimdi sosyal donatı alanlarıyla bezenmiş ve kaliteli malzemeyle inşa edilmiş modern konutlar yükseltmeye başladık." dedi.

 

Yaşar, şunları kaydetti:

 

"Pamuklar Mahallesi, eski görüntüsünden uzaklaşarak yepyeni bir çehreye büründü. Yıkılan gecekonduların yerine 422 modern konutlar inşa edildi. Her ayrıntı düşünülerek yapılan çevre düzenlemeleri ile modern bir yapıya bürünen Pamuklar, Yenimahalle'nin yeni göz bebeği oldu. Macunköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında da bölgeye 683 modern konut inşa edildi. Projenin 1. etabında 253 konutu, 2. etabında ise 107 konutu kura ile hak sahiplerine teslim ettik. Böylece Macunköy'de modern konutlar, sahiplerini bulmuş oldu. Öte yandan, bin 92 gecekondunun yıkıldığı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde 3 bin 500 konutluk dev bir kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdik. Yapımı tamamlanan konutları, kura ile hak sahiplerine teslim ettik. 221 bin 13 metrekarelik alanda yapılan inşaat çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmış durumda. Bölgede oturan gecekondu sahiplerinden imarlı tapuları olanlar, arsanın yüz ölçümüne göre daire sahibi oldu. Proje kapsamında parklar, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları gibi sosyal donatı alanlar da en ince ayrıntısına kadar planlanarak çağdaş bir yaşam alanı oluşturuldu. Gecekondu sahipleri, 48–120 ay taksitle ev sahibi oldular."

 

Demetevler Mahallesi'nde 25 yıldır süren iskan sorununu da çözdüklerini belirten Yaşar, bu sayede 4 bin ailenin tapularına kavuştuğuna dikkati çekti.

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman kiralık daire

Eryaman Satılık Daire

Eryaman'da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman'da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Eryaman satılık

Ankara Eryaman'da satılık daire
Eryaman emlak