İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

İşte evinizin satışını hızlandıracak 9 ipucu!

Birkaç küçük taktikle evinizin satışını hızlandırabilir ve hatta alıcıların size mükemmel teklifler sunmasını sağlayabilirsiniz. Evinizi ziyarete gelen tüm alıcıları hayran bırakabilirsiniz.

Ev arayanların sizi evinizi seçmesi için iyi bir iç mimara ya da yeni mobilyalara ihtiyacınız yok. Sadece biraz çaba ve küçük bir bütçeyle bunu sağlayabilirsiniz.

 

1. Açık Perdeler: Gayrimenkul danışmanları “Işık ve aydınlık satıyor” diyor. Evin içerisindeki perdeler çok güzel olabilir ama onları kapalı tutmak ve odayı karartmak artık tarih oldu. Aynı şekilde jaluzileri de tamamen yukarıda tutmanız gerekiyor. Jaluzileri aşağıda ama güneşlikleri açık şekilde bırakırsanız eve gün boyunca giren ışığı yüzde 50 azaltmış olursunuz. Ayrıca camlarınızın her zaman temiz olduğundan emin olun.

2. Beyaz Banyo: Oteller genellikle temiz olduğu hissini uyandırmak için beyaz renk kullanmaya eğilimlidir. Banyoda da bu renk temizlik, tazelik ve yenilik hissi uyandıracaktır. Eğer dolapları ve tazgahı yenileme şansınız yoksa bile en azından beyaz havlular, beyaz duş perdesi, beyaz sabunluk ve beyaz tuvalet paspasları ile banyonuzu süsleyin.

 

3. Temiz Mutfak Tezgahı ve Armatürleri: Tezgahı veya armatürleri değiştirmek, mutfağı boyamak yerine kireç çözücü kullanmak daha basit ve ucuz bir yöntemdir. Eğer dolap ve çekmecelerinizin kulplarının eskidiğini ve modasının geçtiğini düşünüyorsanız, bunların satışını yapan yerlerden en çok hangi modellerin popüler olduğunu öğrenerek yapacağınız değişiklikler, mutfağınıza yeni bir görünüm verecektir.

 

4. Tablolar Yerine Aynalar Kullanın: Evin duvarlarında sizin için çok değerli sanat eseri tablolar veya aile fotoğrafları olabilir. Ancak insanların sanata ve estetiğe bakış açısı değişkenlik gösterir ve gelen müşterinin bu resimlerden ya da eserlerden hoşlanacağına emin olmadığınız sürece bunları gizlemeniz gerekir. Aynalar odaların daha büyük ve parlak gözükmesi için maksimum ışık avantajı sağlar. Eğer güzel bir bahçe manzaranız varsa, hemen karşısına takacağınız büyük bir ayna ile bahçenin yansımasını odanıza kattığınız derinlik ile birleştirebilir ve bu yeşilliğin odanın bir çok farklı açısından rahatça gözükmesini sağlayabilirsiniz.

 

5. Bütün Işıkları Açık Tutun: Bütün ışıkları açmak ve evin karanlıkta kalan her noktasını aydınlatmak, alıcıların karar vermesini kolaylaştırır. Unutmayın ki evde romantik bir akşam yemeği vermiyorsunuz. Evdeki karanlık köşelere lambalar yerleştirmeniz ve bu noktaları tavana doğru aydınlatmanız odalarınızı olduğundan daha geniş gösterecektir.

 

6.Halıları ve Kilimleri Kaldırın: Parke zemin alıcılar için çok büyük bir kriter olabilir ve parkelerin kapalı olması bunların bozuk veya lekeli olduğu düşüncesi uyandırır. Parkenin yapısı bozulmadığı sürece ahşap zeminleri gizlemeyin. Üstelik olmadan odalar daha temiz ve ferah görünür.

 

7.Abajurları Değiştirin: Bir odanın görünümünü daha temiz ve modern hale getirmek için eski abajurlardan kurtulun. Bunları yenilemek için ucuz ürünlerin satıldığı yerlerden özellikle beyaz ve yakını tonları tercih edin.


8. Metal Renkli Eşyalar: Bir odanın görünümünü daha modern ve çağdaş yapmanın en kolay yollarından biri odaya metal görünümlü veya renkli eşyalar eklemektir. Gümüş rengine yakın deri yastıklar, bronz bir sehpa veya bakır bir tepsi eklemek kadar kolaydır. Metalik renkler çekiciliği arttırır ve sıradan renklere göre estetiği daha tartışmasızdır.


9. Masayı Hazır Tutun: Yemek masanızı modern bir görünümle hazır tutun. Temiz bir masa örtüsü, parlak paslanmaz çelikten çatal bıçaklar, kadehler ve canlı renklere sahip peçeteler ekleyin.

hazır emlak sitesi
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

Eryaman kiralık daire

Eryaman Satılık Daire

Eryaman'da satılık daire

Ankara Eryaman satılık daire

Eryaman'da kiralık daire

Eryaman kiralık ev

Eryaman satılık ev

Ankara Eryaman kiralık daire

Eryaman satılık

Ankara Eryaman'da satılık daire
Eryaman emlak